Thumbnail play icon

AirbnbNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 9
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:4 515

Dovolené jsou v plném proudu a nejeden cestovatel se v touze po autentickém zážitku ubytuje přes Airbnb. Je to ale opravdu dobrý nápad anebo tak se svým kufříkem na kolečkách napácháme ve městě víc škody než užitku? 

Informační bonus:
Tony's Chocolonely
je nizozemská značka čokolád, která usiluje o minimalizaci podílu dětské a otrocké práce na výrobě čokolády. Pro tabulky je charakteristické nerovnoměrné rozdělení dílků, které symbolizuje nerovnoměrnost rozložení zisků v čokoládovém průmyslu.

huis = dům, boot = loď, kelder = sklep

 

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná, ale jen možná se právě díky tomuto videu dostane Airbnb i k nám. Jen si to představte, skoro každý bude nyní moci, pronajmout byt, vydřít z turistů prachy a zničit svoje vlastní město. No není to úžasné? Proto neváhejme přátelé a začněme ještě dnes s postupným vyháněním našich sousedů, a naše snídaně, budou hned chutnat úplně jinak. XD

13

Odpovědět

možná se dostane Airbnb k nám? Už je tady dlouho a ten problém začíná v Praze taky

20

Odpovědět

Preto je Couchsurfing oveľa lepšia služba.Tá myšlienka spoznávať ľudí tam ostáva zachovaná a nič sa neničí, nikto na tom nezarába ani nestráca.

30

Odpovědět

Hostím v Praze a zatím se ze 70 hostů objevily jen menší problémy, které jsme při nejhorším rychle vyřešili. Nikdo ze sousedů si nestěžuje a všichni jsou spokojeni, protože s hosty bydlíme a snažíme se o 'local experience'. Je to hlavně o lidech, kteří dorazí a kteří hostí a chtějí mít přehled o tom, kdo je ubytován.

61

Odpovědět

Služeb airbnb jsem využil už 3*, příští týden to udělám znovu. Obzvláště když jsou skvělí hostitelé, tak je to výborné.

60

Odpovědět

Smutný je, že je to pořád klasika - dávka dělá jed.

Kdyby se to používalo, jak to původně bylo vymyšlený, tak je to super. Takhle se z toho ždímou prachy a ničí ta myšlenka. Tvůrci by mohli vytáhnout hlavu "z loga" a postavit se k problemu a udelat airbnb great again. :)

Jinak by me celkem zajmala nejaka anketa Lubach vs Oliver.
Koncept mají prakticky stejny. Osobne me Oliver vic bavi, ale Lubach ma blizsi temata.

111

Odpovědět

Napadlo me skoro to samy. Pronajmout nekomu byt kdyz treba jedes na dovolenou oka, ale samozrejme promluvily penize a slo to do kopru.

01

Odpovědět

Určitě mnohem povedenější než John Oliver, který je napřesdržku. U Lubacha se člověk aspoň zasměje. I když tedy obsahem je to bullshit. Airbnb ničí města, tak určitě...

215

Odpovědět

Je vidět že jsi tak nějak "duševně skromný" když ti stačí nemyslet a "se člověk aspoň zasměje".

11

Odpovědět

Velký respekt Misschien za překlad a znalost totohle jazyka obecně. Čtením mi to připomíná rozbitou němčinu, poslechem člověka, který se neustále dáví a chroptí z posledních sil.

201

Odpovědět

Děkuji. Na nizozemštině je krásné, že mezi tou "rozbitou němčinou" a tím "chroptěním z posledních sil" je naprosto jasná spojitost, takže je ten jazyk vlastně snazší než angličtina, kde je to se vztahem písma a zvuku mnohem složitější.

20

Odpovědět

Chtělo by to dalšího Conana. :)

08

Odpovědět

V úterý bude, ale i on má poslední dobou dost videí o ničem. Jsem zvědavej na letošní materiál z Comic-Conu, kam zase vyráží...

03

Odpovědět

+BugHer0posledni doubou je conan onicem

80

Odpovědět

Německý John Oliver ? Tento styl sdělení je fakt kreténský.. Nehodnotím obsah výstupu.

328

Odpovědět

Myslím, že ty tvoje troll údery mají větší úspěch u videí, které se pohybují v oranžových nebo červených čísel. U pořadu, který je dlouhodobě nad 80 či 90 % to je trošku rána do prázdna, milý JaaJi.

143

Odpovědět

+BugHer0Dobře, dodávám i důvod co mě na Lubachovi a podobných rádoby moderátorům irituje. Moc často vystupují arogantně, zbytečně kolem sebe kopají jako malé děti. A proč? Proč na to nejdou seriozně?To mají lidi za opravdu hloupé, kteří nedokáži pochopit podstatu problému? Hlavně jejich hlavní projev spočívá v co největší afektovanosti. A přitom, kdyby to bylo opravdu na úrovni oslovili by větší spektrum diváků. Napřiklad rozhovor Olivera s Dalajlámou Dalajláma

29

Odpovědět

+JaaJNo vidíš, hned se s tebou dá bavit. Jen to trochu rozvést. :-) Mně zrovna taky přišlo, že v tomhle díle je Arjen vůči tomu zakladateli Airbnb až zbytečně krutý a čekal jsem nižší hodnocení a zástup lidí, kteří budou službu obhajovat, protože ji používá spousta lidí a přijde jim skvělá. Ale afektovanost na něm nijak extra nevidím. Naopak je mi i přes ten ne příliš příjemný jazyk celkem sympatickej. ;-)

51

Odpovědět

+BugHer0Jsou prázdniny, zástupy lidí, kteří službu použivají, nemohou obhajovat, protože jsou zrovna ubytování v bytě, který nemá přístup na internet.. No lehce je. Každý jazyk má svoje silné a slabé fonetické stránky, ale v tom je to kouzlo, poznávat nové kultury prostřednictvím jejich řečí je povznášející. :-)

04

Odpovědět

+JaaJŠmarjá, člověče, neblázni - zapomínáš na to, že to má být zábavný pořad, a ne komentář na ČT24. A humor, ať se ti to líbí nebo ne, často (ne-li téměř vždy) potřebuje hyperbolu. Když tvůj kámoš řekne: "Ujel mi bus před nosem, protože ta kráva ve frontě přede mnou měla v košíku milión píčovin po koruně a těch pitomejch pár drobnejch platila kartou a hodinu vzpomínala, jakej má pin.", taky řekneš, že je afektovaný a jeho styl sdělení je kreténský?
Stejně tak bych mohl napsat, že označit komiky za rádobymoderátory je kreténské... ale nenapíšu ;)
A věř tomu nebo ne, ale humor a satira naopak velice často dostane závažná témata mezi víc lidí, než "rádobyseriózní" sdělení.
Chápu ovšem, že kdyby to všechno rozebrali smrtelně vážně, naprosto přesně, seriózně a "na úrovni", bude všech čtrnáct lidí, kteří takový pořad budou sledovat pravidelně, naprosto spokojených ;)

92

Odpovědět

+josevecJá v podstatě s celým tvým komentářem souhlasim, ale na druhou stranu mi přístup těchhle komiků-politických komentátorů přijde dost vychcanej. Pokud napíšu, že mi to nepřišlo vtipný a že to je jenom politická agitka, dá se na to odepsat: "Hm, ale oni se snaží poukázat na problémy, to je důležitější než nějaký humor!" A naopak, pokud tady JaaJ zkritizuje jejich styl jako nedostatečně seriózní pro řešení složitých a komplexních problémů, tak se dá stejně dobře říct: "To po nich ale nemůžeš chtít, jsou to přece jenom komici!"

11

Odpovědět

+Moggs+ josevec Nelíbí se mi, že tolik vynaložené energie přijde vniveč, ať ze strany celého týmu moderátora tak ze strany posluchače. Vysvětlení: Celý tým se snaží poukázat na nějaky skutečný problém, ale naservíruje ti to jako debatu v hospodě. Vnímáš, zasměješ se a nakonec mávneš rukou a co s tím jako budem dělat, prohodíš nějaký vtípek a hotovo. Tím, že moderátor celou situaci jen zesměšní, vpodstatě z toho udělá frašku a nakonec ti předhodí jeho razantní řešení v případě Olivera nějaká píseň, video atd... Tak divák problém bude vnímat jako malichernost lidí a že vážený moderátor už situaci vyřešil a jedeme dál. Vracím se k první větě... Proto je lepší zajít na pivko do knajpy a pokecat s kamošema než poslouchat rádoby vtipálka, jak nám smysluplně radí co máme dělat.

01

Odpovědět

Tak jako Paul Taylor není Francouz tak Arjen Lubach není Němec!

01
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)