95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:6 296

Dvanáctidilný dokumentární seriál Rok ve vesmíru sleduje amerického astronauta Scotta Kellyho při jeho rekordním pobytu na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. Vydejte se na s námi do zákulisí vesmírného programu a zúčastněte se ambiciózního experimentu, jehož cílem je zjistit, zda člověk vydrží cestu na Mars. Začínáme 8. října!

Přepis titulků

Někdy se mi o zdá o tom, že jsem ve vesmíru. Občas se probudím a řeknu Amiko: "Teď jsem ve snu byl v raketě do vesmíru." Občas jsou tam se mnou další lidé. Ona už tam se mnou byla nebo moje děti. Ale když jsem tam nahoře v reálu, většina lidstva je 400 km pod vámi. Když se na Zemi něco pokazí, nevrátíte se. 12DÍLNÝ DOKUMENTÁRNÍ SERIÁL NOMINOVANÝ NA EMMY Minulý měsíc jsme spustili vesmírný program, který vyšle americké astronauty na Mars.

Za dva měsíce zahájí Scott Kelly roční pobyt ve vesmíru. Takže hodně štestí, kapitáne. Jsme na vás hrdí. Na tváři necítíš slunce. Tohle nikdy necítíš na chodidlech. U ohně nikdy necítíš ten chladný vánek. Vždycky je to úplně stejné. Nutí mě to myslet na to, jak dlouhý rok opravdu je. Viděla jsem ho v zákulisí, viděla jsem, kolik práce do toho vložil. A jsme tu.

Tohle je ta chvíle. NEŽ POLETÍME NA MARS, MUSÍME SE NAUČIT VE VESMÍRU ŽÍT. VÝPRAVA EPICKÝCH ROZMĚRŮ Mezinárodní vesmírná stanice je uskupení pěti různých agentur a patnácti různých zemí. Je to největší mezinárodní projekt v období míru na světě. Je to pětisettunový kolos větší než fotbalové hřiště, který ve vakuu obíhá Zemi rychlostí 27 720 km/h. Pamatuju si, že jsem chtěl být astronaut už od malička.

NASA provádí něco jako komparativní studii mezi mnou a mým bratrem Markem, protože jsme identická dvojčata. Já letěl čtyřikrát, tohle bude jeho čtvrtý let. Je to úžasné. Jedna z náročných věcí na tom, že jste tak dlouho pryč, je být úplně mimo kontrolu. Tady říkáme, že problémy se stávají na okraji mapy, na průsečíku mřížky. Když se něco takového stane, musíme se dívat před sebe, plánovat a pokračovat. BUĎTE U TOHO NA ZEMI VE VESMÍRU Abychom mohli posouvat hranice, je důležité udržet si badatelské smýšlení.

Mám velké štěstí, že to můžu ještě jednou risknout. ROK VE VESMÍRU KAŽDOU NEDĚLI VE 20:00 NA VIDEAČESKY.CZ! Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě nejvíc zaujala ta jeho kost... měl jsem být kosmonaut :(

40

Odpovědět

kde je k***a Velka valka?

49

Odpovědět

Kde nevím, ale vím kdy: v pátek v 20:00. Mrkni na rozvrh vysílání: https://videacesky.cz/rozvrh-vysilani.

30

Odpovědět

Proč tam ukazují toho n***a, který osekal rozpočet NASA, aby jeho negerští homies mohli mít zdravotní péči zdarma?

832

Odpovědět

řekl bych, že tam máte chybu v překladu, ve druhé minutě máte pětisetkilogramový, kdežto on říká a milion pound = cca 500 tun a ne kilo, ale jinak super video

30

Odpovědět

Díky za upozornění, opraveno :-)

20

Odpovědět

+XardassDíky za opravu :-)

00