Thumbnail play icon

Geert WildersNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 44
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:10 371

Jednou z nejvýraznějších osobností nizozemské politiky je Geert Wilders. Tento pravicový populista proslul svým negativním postojem k islámu a přistěhovalectví. Vede jednu z největších nizozemských stran PVV (Strana pro svobodu), která při volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017 získala 20 křesel a skončila druhá za vítěznou VVD (Lidová strana pro svobodu a demokracii). V tomto předvolebním díle Arjen poukázal na slabiny Wildersova politického programu.

Informační bonus
Efteling je pohádkový zábavní park, který se řadí k nejnavštěvovanějším v Evropě. Snový let (Droomvlucht) je jednou z jeho atrakcí, při které návštěvníci projíždějí snovým světem víl a elfů.
Dion Graus je poslancem ze PVV. Angažuje se za práva zvířat. V roce 2003 na něj bylo podáno trestní oznámení kvůli týrání jeho těhotné ženy. Kvůli nedostatku důkazů nebylo zahájeno trestní stíhání.
Sylvana Simons je nizozemská moderátorka, která v roce 2016 založila stranu Artikel 1 a je známá svými rozmanitými účesy.
WNL je nizozemská televizní a rozhlasová společnost, která se svým pravicovým zaměřením ideově vymezuje vůči většině nizozemských médií.
Jesse Klaver je předsedou nizozemské strany zelených GroenLinks.
Ronald Plasterk je členem levicové PvdA (Strana práce). V roce 2007 byl ministrem pro vzdělání, kulturu a vědu.

Komentáře (114)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Klasický Lubach. Dělá si ze všeho srandu, i když moc vtipný není. Věci překrucuje a vytrhává z kontextu. Takže nic moc kloudného tam nezaznělo, ale vytáhl jsem aspoň pár bodů:

1. Krátký a výstižný volební program mi přijde lepší, než bichle o 1000 stranách plná zbytečných keců. Mě osobně by stačil volební program jako jedna věta: Strana XY bude prosazovat svobodu. Tím je řečeno úplně všechno podstatné.

2. Co se týče zákazu Islámu, tak neznám Nizozemskou ústavu, ale když budu vycházet z té české, která bude podobná, tak přímo v ústavě není nic o svobodě vyznání. Leč odkazuje se na Listinu základních práv a svobod, kde je toto téma řešeno. Je tam napsáno i toto: „Výkon těchto práv (svoboda vyznání) může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých“ Tedy islám lze zakázat i bez změny ústavy.

3. To jeho rozpitvávání do detailu mi připomíná scénku z Futuramy, kde se prof. Farnsworth hádá s Dr. Benžem o evoluci a ten ho neustále nutí předkládat další a další mezičlánku, až jeden není.

A teď k popisku: rád bych někdy viděl toho bájného tvora zvaného pravicový populista. To je, jako kdyby byl populistou nazván hasič hasící požár, protože zrovna řeší aktuální problém, což je populární.

617

Odpovědět

1. Krátký výstižný program ve kterém nic není není volebním programem. Stačí se podívat, jak se u nás s tímto poprali Realisté - stručný program na několika stránkách odkazující se na tlustou brožuru,kde bylo vše potřebné. Stejně tak ODS a její Vyšehradská deklarace.

2. Ale to je dvojitá negace. To je stejný nesmysl jako „zakážeme nelegální migraci“ a „zakážeme islamizaci“. Jaksi už nemůžu zakazovat něco, co je nelegální a už je v rozporu se stávajícím právním řádem. Jinými slovy - nemůžeš se snažit zakazovat něco, co už je zakázané. Naopak máš tlačit odpovědné úřady, aby dbali na dodržování zákonů.

3. To není rozpitvávání do detailu - viz bod 1.

4. Ano, to se shodneme, levicoví populisté jsou dnes nazýváni pravicovými populisty. Ve stručnosti je pravicový populista ten, kdo se rozhodne propustit všechny státní zaměstnance, privatizovat státní podniky, snížit daně, zmenšit stát a rozšíření osobních práv a svobod. Wilders, Le Pen nebo Okamura mají ve volebních programech pravý opak všech vyjmenovaných bodů. Je až překvapivé, že velmi podobné hodnoty jako islamisté vyznávají i voliči těchto populistických stran.

143

Odpovědět

+-HoNY-1. Důležitý je obsah, nikoliv forma. Může být program na 200 stranách a obsahově tam nebude nic, jen prázdná slova, stejně tak může být 20 stránkový program, který bude obsahově mnohem hodnotnější. Realisté propadli kvůli bojkotu médií, podobně jsou na tom i svobodní. Holt nemají prachy na zaplacení průzkumů. Navíc jsi sám řekl, že měli program, kde bylo vše potřebné. Výtahy dělají všechny strany.

2. Žádná dvojitá negace. V listině zkladních práv a svobod je řečeno, že pokud je nějaké náboženství v rozporu s ostatními základními právy, může být svoboda vyznání omezena a náboženství zakázáno zákonem. Což se zatím nestalo. osobně si myslím, že by to šlo řešit lépe, než plošným zákazem, ale zatím tu máme jen dva extrémy, absolutní zákaz či podvolení.

3. Ono to jde jednoduše: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2381671-penize-na-odjezd-nebo-vezeni-izrael-odstartoval-proces-deportace-40-tisic-africanu

4. Okamura je levičík jak Brno, stejně tak dělnická strana sociální spravedlnosti. Co se týče Wilderse a Le pen, tak tam je to půl na půl. Abych mohl jasně rozhodnout, tak bych musel sledovat podrobněji jejich výroky na různá témata.

33

Odpovědět

Multikulturalizmus a jediná možnost, jak se můžeme jako společnost důstojně postavit problémům které se odehrávají na jiných místech planety. Upozorňuji znovu na slovo důstojně. Nepomoci lidem v nouzi či se dokonce bránit silou, není etické a pokud by k tomu mělo dojít, nezasloužímě si jako společnost dále pokračovat v bytí. Kdo s touto myšlenkou nesouhlasí je hloupý, jeho názor tedy nemá žádnou váhu. Naštěstí jsou zde stále lidé jako Angela Merkel která tuto myšlenku chápe a snaží se jí prosadit, těm méně inteligenčně nadaným.

421

Odpovědět

pane kohoute, ste to vy? samozvany filozof

12

Odpovědět

Opět dobrý díl. Díky za překlad.

Jen taková drobnost, vím že je to nepřímo psané v popisku videa, ale nebylo by možné u archivních dílů dát i datum kdy, bylo vysíláno/uploadnuto? Chvílemi to může být malinko matoucí.

71

Odpovědět

Přemýšlím o tom. Buď to někdy vezmu z gruntu a doplním čísla epizod a sérií a díly tím sice "seřadím", ale stejně nebude jasné, kdy vznikly. Nebo už tak obsažné popisky přifouknu o informaci o datu nahrání na youtube. Nebo to nechám být, protože kdo to bude chtít vědět, může si jednoduše prokliknout přímo na youtube.

20

Odpovědět

+MisschienMohla bys tam prosím uvést i výsledky voleb a zdůraznit, že ač se někteří snaží sebevíc, tak trollením diskuzí je stejně neovlivní? Volby dopadly relativně dobře a Wilders získal pouze 15 mandátů ze 150.

Koalice:
- 41 - Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD)
- 13 - Křesťanskodemokratická výzva (CDA)
- 12 - Progresivní a liberální strana (D66)
- 5 - Křesťanská unie (CU)
Koalice má 76 poslanců, křehká většina o 1 hlas a k uzavření koalice došlo po více než 200 dnech.

Výsledky zde:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Tweede_Kamerverkiezingen_2017#Deelnemende_partijen

30

Odpovědět

+-HoNY-Dobrý nápad nabídnout zvídavému divákovi pohodlný proklik na nějaký srozumitelný článek o výsledcích voleb. Pokusím se v pátek nějaký najít a přidat.
Zmíněné informace jsou skoro úplně správné (76 poslanců, o jeden hlas, více než 200 dnů, koalice VVD, CDA, D66, CU) a kdyby každý uměl takto hledat informace, tak bych mohla jen překládat a na nějaké smolení bonusů se vykašlat. Jenom ses asi na poslední chvíli přehlédl a počty křesel doplnil podle výsledků voleb 2012. U tohoto grafu je počet křesel názornější: https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Rutte_III.

10

Odpovědět

+MisschienAha, tak to jsem fakt slepec, v pravém sloupci je „Verkiezingen 2012“. Což neomlouvá, že jsem ta čísla měl nejprve sečíst na kalkulačce a zkoumat, proč 71 != 76. :-D (!= znamená nerovná se ≠, nevím, co se zobrazí v diskuzi)

Koalice:
- 33 - Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD)
- 19 - Křesťanskodemokratická výzva (CDA)
- 19 - Progresivní a liberální strana (D66)
- 5 - Křesťanská unie (CU)

Docela masakr, koukám, že PVV zvýšila počet mandátů z 15 na 20 (2012: 950 263 hlasů a 10,1 %; 2017: 1 372 941 hlasů a 13,1 %). I když nejhůř bylo v roce 2010, kdy měli 24 mandátů. :-/

Stručný článek, ale bez čísel: https://www.euro.cz/politika/po-208-dnech-od-voleb-nizozemsko-ma-vladu-1376772

10

Odpovědět

+MisschienJe tam jedna micro chybička. Arian řekl TROS = Vysílací asociace TROS. Píšeš ale hrdý takže v NL trots . Jinak perfektní překlad.

00

Odpovědět

+VerisuDobrý postřeh. Příště nebude na škodu, když se na celé video podívám s originálními titulky, abych minimalizovala podobné šumy.
Nicméně když nad tím přemýšlím z hlediska překladu, tak je tady doslovnost poměrně nešikovná. "A to Ricku Niemanovi, z TROSu mezi stanicemi WNL." Takže mám jméno a dvě neznámé zkratky v jednom titulku. Samozřejmě by šlo přidat do poznámek, že TROS byla televizní a rozhlasová společnost, která v letech 1964-2014 vlastnila významné nizozemské televizní a rozhlasové stanice. Ale pořád je to pro diváka dost nepohodlné řešení, které podle mě není nezbytné.
Podle mé interpretace Arjen sděluje, že novinář se jmenuje Nieman, pracuje pro kontroverzní stanici WNL a význam této stanice ironicky komentuje srovnáním s TROSem. A protože já chci něco vynechat, tak to bude TROS, na který se dál nikde neodkazuje a funguje čistě jako přirovnání. Mohu jej buď nahradit nebo opsat. A i když beru v úvahu řešení typu "z CNN/BBC mezi stanicemi WNL" (na příd. jm. zpravodajskými bohužel nemám znaky), raději bych se tomu vyvarovala, protože i nenizozemsky mluvící diváky by nejspíš napadlo, že Arjen neřekl CNN ani BBC. Řešení je tedy podle mě správné, ale trochu rušivé. Takže mi nakonec přijde jako nejpřijatelnější ono opisné "z pýchy mezi stanicemi" nebo možná zesílit ironii na "z naší jedinečné WNL".
V každém případě však děkuji za milý komentář. Velmi mě těší, že pořad sledují i lidé se znalostí nizozemštiny, protože je prima mít obsahovou zpětnou vazbu.

30

Odpovědět

+MisschienCo takhle jít přes čáru a napsat něco ve smyslu „...naší jedinečné kopie Barandova, WNL,...“ a Niemana přirovnat k Soukupovi. ;-D

10

Odpovědět

Je to všude stejný. V každé zemi je obrovský množství hlupáků. Nemá to co dělat s náladou ve společnosti, ani s chováním elit. Je to prostě jen tím, že ti lidi jsou hloupí a není jim pomoci. Jak jinak si vysvětlit zajímavý paradox, že ANO a SPD kteří vyhráli volby na základě boje proti starým strukturám teď podporují Zemana, který má na svědomí většinu špatných věcí, které se v této zemi staly? To vážně nikomu z voličů SPD nepřipadá ani trochu divný, že Okamura podporuje Zemana? Ne, jsou totiž hloupí.

369

Odpovědět

Který špatný věci má na svědomí Zeman?

521

Odpovědět

+JarininJenom politický kauzy když jsi tak tupej že si to ani neumíš najít. Kauza lidový dům, Bamberk, Olovo, MUS, Štiřín. A hlavně oposmlouva, nejdůležitější věc 90. let, na které postavilo ANO a SPD svůj volební úspěch. Zeman byl její součástí, takže jeho podpora usvědčuje ANO a SPD z absence ideálů a pouhým bažení po moci.

284

Odpovědět

+AutoChybí ti perspektiva a informace.
Oposmlouva byla normální dohoda - status quo - prasárnu z toho udělali zloději v jejich okolí z obou stran - každý chvilku tahá pilku.
Mus - Grégr stejně jako OKD Sobotka
Ostatní běžné píčoviny "90"let a se Zemanem nemají nic společného kromě toho, že se týkají ČSSD.
Jinak internet mám taky ty Lojzo, ted jsi tu za debila ty.

427

Odpovědět

+JarininZa debila seš akorát ty, co to tady zkoušíš, za všech těch kauz byl premier Zeman a všech co jsem vypsal byl aktivní účastník, netahám si to z paty. Z oposmlouvy vyplynulo spoustu předražených veřejných zakázek bez výběrovýho řízení pod kterýma je podepsanej zeman, tak si vytáhni hlavu z p****e troltle.

275

Odpovědět

+AutoVždyť jsem to nerozporoval, ale nemohl za to Zeman, tak zkus aspoň číst moulo.

315

Odpovědět

+JarininJistě, chudák Zeman za to nemůže, všude měl dobrý úmysly akorát mu jeho nekompetentní vláda házela klacky pod nohy... kéž bych byl tak blbej jak ty, to by se mi žilo.

214

Odpovědět

+AutoStačí být k sobě upřímný a sebekritický a určitě se ti uleví. :D

48

Odpovědět

+JarininNehledě na to, že já mluvím o tom, že Babiš s Okamurou předtím než se dostali do PS tak opoziční smlouvu často kritizovali a naváželi se do jejich aktérů včetně Zemana s Klausem. Jenom tupci to nevidí a jenom tupci to ignorují.

184

Odpovědět

+AutoTo je běžná politika, bližší košile, nepřítel mého nepřítele, účel světí prostředky.........................
Jenom manipulanti pletou z hovna bič.

615

Odpovědět

+JarininTo přísloví ale nezní nepřítel mého nepřítele je můj přítel i když je to můj nepřítel, si to nějak blbě vykládáš.

25

Odpovědět

+AutoCože? "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel." To je špatně? Tak mě pouč.

42

Odpovědět

+JarininNeumět dočíst větu do konce, jak příznačné pro voliče MZ

44

Odpovědět

+AutoBěžná fráze hodící se na politiku, to jenom ty jsi z toho udělal filozofickou úvahu na několik hodin rozjímání. Se nedivím, že nerozeznáš černou od bílý. Tobě je ta kedlubna akorát na škodu.

46

Odpovědět

+Jarininjj běžná fráze kterou neumíš použít ve správném kontextu

33

Odpovědět

+AutoNějak jsi zapomněl na to vysvětlení nebo jsi se do toho zamotal a nevíš jak z toho ven. Popleto :D

54

Odpovědět

+JarininUž jsem ti to vysvětlil, problém je že pořád neumíš dočíst tu větu dokonce.

64

Odpovědět

+AutoTo jsem udělal několikrát a pořád nerozumím, takže jedině podrobný návod nebo obrázky. :D

33

Odpovědět

nebrec komousi

15

Odpovědět

Voliči Tomia Okamury si neuvědomují, že Okamura je stará struktura. On byl lobbysta už v dobách hodného a vnímavého Jyrky Paroubka na ministerstvu místního rozvoje a Míšu Haška v té době poznal jako skromného kluka, který se nechoval povýšeně přestože neměl ani 30 let a měl hromadu funkcí (obojí je volná citace z jeho knihy Český sen).

Knihu jsem si prozřetelně koupil a nechal od něj podepsat. Až bude jeho hnědá lůza provádět novou verzi křišťálové noci, tak ji použiji jako legitimaci, aby mě nezlynčovali jako vítače a liberála. Jen doufám, že umějí číst. :-D

160

Odpovědět

+-HoNY-Jestli bereš staré struktury období premiérování Paroubka tak to máš značně zúžený pohled a v tom případě doporučuji šoupat nohama a dávat ve škole lepší pozor. :D

28

Odpovědět

+JarininTomio s Andrejem považují za starou strukturu dokonce i Topola s Nečasem, takže jestli máš problém s tímto názvoslovím, tak se obrať především na ně.

81

Odpovědět

+AutoTo tedy mám, to nejsou staré, ale zlodějské struktury nejtěžšího kalibru, protože jestli se krade a uplácí na úrovni premiérů je to stejný jako na ukrajině nebo někde v africe nebo jižní americe.

14

Odpovědět

+JarininJojo, ale uplacenej prezident skrz peníze na kampaň ti nevadí.

51

Odpovědět

+Auto:D To jako vážně, co si za ně koupil, nový nafukovací člun nebo domácí tlačenku a 2 jelita? To, že mu podlézají různí paznechti neznamená, že ho to nějak ovlivňuje. A jako prezident je stejně jenom figurka na parádu.

26

Odpovědět

+JarininJá ale pouze řekl, že dostal peníze na kampaň, ne že je dostal na tlačenku. A že je někomu zavázán je z jeho chování vidět prakticky neustále.

61

Odpovědět

+AutoNapsal jsem to už níže, Zeman je mi u p****e ať si zavazuje co chce, v důležitých situacích se zachoval správně a důkazně, že mu ještě funguje hlava tak to je pro mne důležité.

26

Odpovědět

+JarininJednu takovou situaci hnupe.

32

Odpovědět

+AutoFotku se Sobotkou a holí znáš, ne? Kuřbuřte.

25

Odpovědět

+JarininTo se podle tebe zachoval správně? V čem konkrétně? Že si z někoho udělal prdel? To bylo vážně hrozně důležitý... vidím že politice hovno rozumíš a házíš tu rozumy

53

Odpovědět

+AutoJá jsem tu, z tvého pohledu, od počátku věků takže politice rozumím víc než ty a ty se tu akorát ztrapňuješ.

24

Odpovědět

+Jarininchybí vám tam několik velkých písmen

00

Odpovědět

+tondatintinNa velký písmena sere pes, důležitý jsou moje hluboký myšlenky. :D

10

Odpovědět

+JarininJenomže Tomio Okamura se pravidelně pohybuje na půdě Poslanecké sněmovny skoro tak dlouho jako Marek Benda. Nebyl poslanec, ale byl tam a kdo ví, jak často tam chodil před rokem 2004. Nejdřív začal prosazováním svých zájmů v podnikání - čti vytěsnění konkurence, potom se dal na politiku a větší dojení státního cecku.

Lobbysti nejsou vidět, co třeba Pokorný na Nejvyšším správním soudu? Jak poznáš, že lobbysta dělá dobře svoji práci? Znají ho všichni, co o něčem rozhodují, ale veřejnost ho nezná. A v tomhle právě udělal Okamura chybu - mohl mít hezky odkloněné peníze z rozpočtu jako to udělal Gross s provizí od Poštovní spořitelny za zprostředkování exkluzivní smlouvy se státním podnikem Česká pošta.

11

Odpovědět

+-HoNY-To trochu přeháníš, Benda se narodil v PS ten má místo v ODS a v PS jako rodinné dědictví, i přes jeho tupost a právnické vzdělání:D to je Benda, kašpárek na nepopulární práci. Okamura tam tak možná někomu nosil kafe, začínal s turistickou kanceláří do Japonska - na to nemusí lobovat, možná tam nabízel holky v kostkovaných minisukních apod.
Lobisti jsou škodná, kvůli nim vzniklo spoustu zparchantělých zákonů, včetně zákonu o telekomunikacích apod. Souhlasím s tím, že si tam všichni chodili něco odloupnout. Okamura je kariérista, nic víc. Nácek určitě ne, jenom toho využívá, protože to dnes frčí.
Gross byla krysa upřímná a křišťálově čistá. :D

42

Odpovědět

+JarininTakže se se mnou shodneš, že soudruh Okamura využívá konzervativní marxismus aka národní socialismus aka nacismus jako výtah k moci?

Pokud je mi známo, tak Benda je pěkná osina v zadku, protože chvílemi působí svým přihlouplným jako Švejk - což velmi pomohlo všem slušným lidem s dočasným pozastavením EET. On byl snad jediný poslanec, který si byl vyslechnout rozsudek Ústavního soudu osobně. Tímto krokem udělal pro občany ČR více než Okamura za celý svůj život.

21

Odpovědět

+-HoNY-Určitě. Nemůžeš spojovat EET s tím, že škodí slušným lidem, ti co poctivě platili daně tak pro ně se nic nezměnilo, kromě nějaký pokladny. Ti co fungovali na "malou domů" jsou nasraní, tomu rozumím, taky se mi nelíbí, že Babiš začíná uklízet schody odspoda, ale nesvádím to na nějaký stb nebo čapí hnízdo apod. Uvědom si kolik je tu vietnamských krámků a podobných kšeftů a kšeftíků, který určitě platili akorát dobrovolný daně když se jim chtělo. Nemluvě o tom, že jsou znevýhodněny firmy, které mají příjmy přes účet a nic nezapřou. Můžou tak akorát optimalizovat a to už dnes díky kontr. hlášení apod. není žádná prdel.

23

Odpovědět

+JarininV hotelech a pohostinství se nadále oficiálně pracuje za minimální mzdu a neoficiálně vyplácejí peníze bokem. Co na tom vyřešilo EET?

K Vietnamcům do večerek chodím nakupovat rád a pravidelně, protože jako jediní se při nakupování netváří, že je otravuji a jsou vstřícní a ochotní. Dokonce mají otevřeno v sobotu, neděli a valnou většinu zdejších svátků, kdy je práce ve velkých obchodech kriminalizována (on už kdysi Baťa na podobný bolševický nešvar řekl, že kdo chce svátek oslavit, měl by ho oslavit poctivou prací).

Co všechno je na EET blbě a jaké další zcela zbytečné náklady vznikají si můžeš poslechnout třeba od Mrzouta:
Tak jde Zeit #188: Nemáš kilo? Nepodnikej!
Kdybych chtěl ojebat EET, tak můžu. Dá se s tím kličkovat, říká Starý mrzout

10

Odpovědět

+-HoNY-Ještě drobnost, jak pracuje EET s nízkými lidskými pudy:
Tak jde Zeit #185: Nový člověk sovětského typu

A koukám, že mi u Bendy vypadlo slůvko „chvílemi působí svým přihlouplým chováním jako Švejk, takže to možná jen hraje“

01

Odpovědět

+-HoNY-V hospodách záleží na zákazníkovi jestli mu něco dá nebo ne, to je skoro v osobní rovině.
K veitnamcům nevím co ti k tomu dodat.
Na nějaký videa seru, jestli mi chceš říct nějakou myšlenku sem s tím, ale nebudu 20min poslouchat osla na ytb.

23

Odpovědět

+JarininTen osel, na rozdíl od tebe, v životě něco dokázal a vyjmenovává přesně důvody, proč je EET špatné. EET vytváří třídní boj a probouzí v lidech závist a nenávist.

22

Odpovědět

+-HoNY-Jo a narušuje světový mír a stolici u takových debilů jako si ty. :(

23

Odpovědět

+JarininNikdo to nebrání žít si svůj socialistický sen a věřit dogmatu, že stát ví, co je pro občana nejlepší a proto musí zasahovat do jeho rozhodování.

Můžeš emigrovat do Venezuely, KLDR, Čínské lidové republiky nebo na Kubu. Určitě se budeš mít mezi soudruhy dobře. A nebo víš co? Emigrovat nemusíš, už proběhla veřejná debata o tom, že i postižení lidé mají nárok na sex a budou jim z veřejných rozpočtů hrazeny sexuální pracovnice.

Ano, tak debilní to socialistické páchání dobra je.

21

Odpovědět

+-HoNY-Co to meleš proboha, mluvili jsme o EET tak co to tady plácáš o socialismu. :o :(

22

Odpovědět

+JarininEET je socialistický nástroj kontroly nad skupinou obyvatel.

11

Odpovědět

+-HoNY-To oni v tom tihle vlastenci mají hroznej bordel. Neustále nadávají na blbý levičáky, pak podporují levičácký EET, pak jsou proti pravicovému členství v EU, protože je to levičácký, pak se nechají nalákat na zvýšení důchodů, pak volí Zemana, kterej je celoživotní pravičák a elitář, kterýmu ale tyhle vlastenečtí idioti věří, že je levicový muž z lidu, takže i když levičáky nesnáší tak ho zvolí... prostě mají v hlavách nesutečnej guláš.

31

Odpovědět

+AutoTa prohra bolí, co. Až se ti pomotala levá s pravou u horní a spodní. Můžeš kopat a kvičet jak chceš, třeba ti to vydrží do důchodu, chcípáku. Právě jsi se minul s argumentem, protože mluvíš s někým kdo se 20let živí tím co umí a za co jsou jiní lidi ochotný zaplatit, protože jim to ušetří spoustu práce s vydělá peníze. Takže tvoje argumenty jsou jenom plácání prázdný slámy.

24

Odpovědět

+JarininJaká prohra. Neberu to jako prohru, já beru jako prohry věci, na který mám reálně vliv, nejsem ubožák co považuje za prohru nebo výhru úspěch nebo neúspěch někoho jiného. Pracuju na sobě a dobývám vlastní vítězství. Možná bys to měl taky zkusit, možná bys pak nevolil proto, abys byl na vítězné straně, ale proto, abysme měli normální politickou reprezentaci. Možná to je ten důvod, proč chudáků jako seš ty přijde k volbám víc než úspěšných lidí. Neúspěšný nuly jako seš ty využijí každou příležitost aby stáli na vítězné straně, nakonec ale stejně vždycky prohrajou a uvrhnou se jen do většího bahna.

20

Odpovědět

+AutoTy vítězství dobýváš jak, že občas někomu podrazíš nohy nebo píchneš kudlu do zad, sem tam něco slíbíš, občas zalžeš, zkrátíš cestičku nebo klasickou českou uličku.
Na takový krysy koukám celý život, nejdřív komouši, lidové milice a pak podnikatelé a manažeři státních podniků. Chcípáci co nic neumí tak kradou. Ty lidi co přišli k volbám už mají těchto parazitů dost a chtějí jenom klid na práci a spravedlivý podmínky, z toho máš strach, viď.

13

Odpovědět

+JarininTo je pěkná dedukce. Nechápu vůbec jak jsi na ten první odstavec přišel, já nejsem podnikatel ani proti EET. Aby člověk byl úspěšný nemusí být podnikatel. Jen jsem konstatoval, že čeští vlastenci mají guláš v tom koho volí. EET je levicový nástroj, jestliže tedy ANO volí lidé, kteří zároveň levici kritizují, pak je něco špatně s jejich vnímáním reality.

30

Odpovědět

+AutoEET není levicový nástroj, standardní digitalizace, peníze za chvíli nebudeš potřebovat, zbývá zdigitalizovat platby v hotovosti, co je na tom levicovýho stále nechápu. A to že stát každýmu odpočítá stejný % je levicový?
Zeman není žádná výhra, jenom lepší varianta, nekrade a drží slovo jak řekl Babiš, to je něco, v týhle zemi, jako jednorožec. :D
Jestli nejsi podnikatel tak nevíš vůbec o čem mluvíš a pracování na sobě jsou jenom prázdný kecy.

13

Odpovědět

+Jarininjj, jsi podnikatel, tedy nadčlověk :D nikdo jinej než podnikatelé na sobě nepracují. A že Zeman nekrade a drží slovo je prostě lež. Jinak se to nedá nazvat. Jsi lhář nebo slepec.

10

Odpovědět

+AutoZeman je největší Švejk v údolí pivních hlav, :D lhář nebo zloděj určitě ne, nebo jenom neškodně. Šlo hlavně o jiné, důležitější věci.

12

Odpovědět

+JarininJsi lhář. Všichni ví, že je to zloděj, ať už krade pro sebe nebo pro ostatní. Je o tom nespočet důkazů. Že je lhář ví taky všichni, stačí jenom jeho výroky z posledního měsíce, a to je asi jen 1/100 všech jeho lží. Jestli tvrdíš že není lhář a nekrade tak jsi sám lhář,

21

Odpovědět

+AutoDobře.

11

Odpovědět

+Autooni tam maju gulas, ty nasrane, who wins

01

Odpovědět

+-HoNY-Tak akorát v tvé choré hlavě, ty moulo.

13

Odpovědět

+-HoNY-Ještě mi prozraď kde jste sebrali tyhle argumenty? To se učíte ve škole nebo jste četli nějakou kapitalistickou teorii chaosu?

14

Odpovědět

+-HoNY-:D Tak jsem si to vygůgloval, první odkaz - soudruh profesor z ODS, strana co poškodila tuhle zemi na několik generací.
Asi sis neuvědomil, že je to kontrola nad firmami a podnikateli, né občany, tím se stávají až opustí zaměstnání. Zaměstnanci platí daně každý měsíc.
Přiblblá propaganda téměř neexistující strany s vůdce - nevůdcem. :D

24

Odpovědět

+JarininAha, takže cílem podnikání a zakládání firem je, aby se měl stát dobře? Žijeme oba ve stejné zemi?

Já měl za to, že podnikáním ku prospěchu státu prosazovali jako reformu neefektivního socialistického plánovaného hospodářství Teng Siao-pching v Číně 80. let, Lavrentij Pavlovič Berija po II. sv. válce a Lenin ve 20. letech po procitnutí z neefektivity kolektivizace za VŘSR (než mu kapavka úplně vyžrala mozek a konečně chcípnul).

@Auto: Zeman je hlavně manipulátor a elitář. Po Sametové revoluci řekl, že je Thatcherista, když se mu všichni z Prognostického ústavu vysmáli, vstoupil do ČSSD a porazil v souboji o post předsedy Jiřího Paroubka se slovy, že jde vybudovat moderní nepopulistickou levicovou stranu západního střihu. :-D Docela rád bych věděl, kolik voličů Miloše Zemana ví o:
- jeho podpoře svazků osob stejného pohlaví a podpoře adopce dětí páry stejného pohlaví
- výroku o humanitárním bombardování připisovaném Havlovi (o tom začal první lhát Falbr, Zeman byl tak připosranej z bombardování Srbska, že to neřekl ani na sjezdu vlastní strany)
- že na dotaz, zda nevadí, že mezi uprchlíky z Jugoslávie bude asi 2000 muslimů (celkem sem prchlo asi 10 000 lidí)
- o tom, že měl při poslední návštěvě Ruské federace projednávat ničení hrobů a památníků Československých legionářů - jedné soše na Sibiři Rusové opakovaně uráželi hlavu tak dlouho, až nezbylo nic, co by tam vrátili zpátky
- že je Zeman pro zavedení regulačních poplatků u lékaře a pro znovuzavedení poplatků za pobyt v nemocnici
- že mnozí ze sponzorů jeho kampaně pracovně označované „Zeman znovu“ byli v minulosti oslovování o přispění na různé dobročinné akce a vždy odmítali přispět

10

Odpovědět

+-HoNY-"Aha, takže cílem podnikání a zakládání firem je, aby se měl stát dobře?"
Tady je vidět jaký jsi debil. Podle ODS podnikání a zakládání firem slouží k okrádání státu a vyvádění do daňových rájů nebo na Švýcarský konta, podle vašeho praotce neexistují špinavý peníze. Neuvěřitelné. Jinak tady šíříš akorát pomluvy, bandito.

13

Odpovědět

+JarininAle ty reaguješ pouze na to, co se ti hodí a dopouštíš se hlavně argumentačních faulů a bleješ okolo sebe sprostá slova jako posedlý touretteůvým syndromem.

1) Klaus starší řekl, že výsledek voleb je selhání tradičních stran, reaguješ na to, že je to „tuneldědek“. Konstatoval holý fakt a ten prostě nijak nepřekroutíš, stejně jako fakt, že Okamura je pouze politický podnikatel zalezlý v politice pomalu 20 let a jehož aktuálním politickým programem je je konzervativní marxismus aka národní socialismus aka nacismus
2) „Čisté a špinavé peníze nelze odlišit“ je výrok Třísky, syna vrcholových komunistů (něco jako Ministr Pelikán nebo Andrej Babiš), který vstoupil do ODS a byl tuším náměstkem ministra financí a velkým kamarádem Viktora Koženého (ke kterému se tehdy nekriticky lísala celá politická elita)
3) Starý Mrzout nemá s ODS nic společného (snad jen to, že je jednou za Topolánka volil a stačilo mu to), on jako drobný živnostník kritizuje legislativní zprasenec jménem EET.

10

Odpovědět

+-HoNY-"on jako drobný živnostník kritizuje legislativní zprasenec jménem EET"
Jsem rád, že jsi to aspoň přiznal. Myslím, že neexistuje na světě člověk, který by rád platil daně. Proto taky ODS má 11% stejně jako Piráti a SPD. Nebýt EET tak má Babiš 50%. A prezidentem může být třeba Bolek Polívka nebo Danuška Drábů. :D

12

Odpovědět

+JarininA oni snad živnostníci předtím daně neplatili? Po zavedení EET a kontrolního hlášení nevzrostl výběr daní o více než je hospodářský růst. Pokud někdo kradl před EET, tak krade dál - viz ten můj příklad s hotely - moc dobře vím o jednom středoevropském řetězci, který takto funguje a dává zaměstnancům 50 % platu na ruku a v oboru je to zcela běžné. Žádný stát na světě se nedostal k prosperitě vysokou daňovou zátěží, narůstající byrokracií a stoupajícím počtem státních zaměstnanců (v Evropě není třeba uvádět Řecko, stačí se podívat do Rumunska). Státní zaměstnanci a přerozdělování nejsou zdrojem růstu a inovací, ale naopak omezené prostředky, které by k tomu mohly být použité, nenávratně spotřebovávají (přes 90 % státních zaměstnanců by mohly nahradit stroje).

A co stát pro drobné živnostníky udělal aby mu měli platit výpalné a poníženě se před něj pokaždé klanět? Tak jako tak státu platí každý občan 60 až 80 % svých příjmů. Zakázky si shánějí sami, práci dělají také vesměs sami a pak dojdou dobytci z ČSSD a řeknou, že jsou paraziti a dodají, že svým podnikáním škodí národnímu hospodářství a mají jít makat do kolbenky. Kde to jako jsme? To už je i nalevo od Karla Marxe - a zdůrazňuji, že znárodňování různých větších či menších podnikatelů mají ve svém programu jen DSSS, KSČM a SPD (v minulosti ho tam měly VV).

Pokud nežiješ ze sociálních dávek, tak se schválně se podívej na výši své hrubé a superhrubé mzdy, kolik je daň z příjmů fyzických a právnických osob (pro malého živnostníka je snazší vést paušál než zavést EET a ve výsledku zaplatí přibližně stejně), kolik peněz ti stát ukradne formou daní eufemisticky pojmenovaných jako sociální a zdravotní pojištění (fakticky se o žádné pojištění nejedná), kolik zaplatíš na spotřební dani, kolik zaplatíš na ekologických přirážkách na elektřině a plynu a jaké jsou daně za neřesti (alkohol, cigarety...).

Živnostníci podnikají hlavně proto, aby se starali o sebe, své blízké a nikdo jim do toho nekecal. Pokud toto nejsi schopný připustit a respektovat, tak se obávám, že veškerá diskuze je zbytečné.

20

Odpovědět

+-HoNY-Toto má jednoduché řešení - jeskyně v divočině. :D

13

Odpovědět

+JarininOdpovídáš na konstruktivní kritiku socialismu jeskyní? Nejsi příliš velký extrémista? I takový socialista jako Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty to nazýval Somálskem a tohle dostal jako odpověď: :-P Anarchokapitalismus: věc veřejná

Ano, my opravdu žijeme v socialismu, protože stát vybírá vyšší daně než v 50. letech a má k dispozici více příslušníku represivních složek na tisíc obyvatel než v období Slovenského štátu. Jsem přesvědčený, že bychom se měli vrátit na úroveň výše daní a sociálních výdajů jaké panovaly za První republiky.

01

Odpovědět

+-HoNY-Na takový argumentační guláše odpovídat nebudu. A už vůbec ne na nějakýho pošuka na ytb.

11

Odpovědět

+-HoNY-Čas toho videa je 4:35, nevím, proč to kazí odkazy.

00

Odpovědět

+-HoNY-Mě tihle teoretici fakt nebaví, pokud chceš vlastní společnost, přesvědč nějaký lidi a odejděte někam do divočiny nebo ostrov a založte si svojí společnost, zatím ještě místo je. Uvidíš co se bude dít.

12

Odpovědět

+JarininKdyž ne teoretici, tady je praxe, čísla hovoří jednoznačně proti EET: https://www.radostnecesko.cz/eet-nace/

Už je líp? Nebo líp bylo?

11

Odpovědět

+-HoNY-:D Vybraný čísla, interpretovaný kdejakým lojzou. Statistika je sběr dat z kterých si můžeš vybírat co chceš a vykládat jak chceš.
Princip je správný, zbytek se už nějak vyvrbí.

12

Odpovědět

Geert Wilders je hrdina. Jeden z nejlepších západních politiků, přeji mu hodně štěstí.

http://www.epshark.cz/clanek/257/nastal-cas-vypustit-bazinu-take-v-evrope

629

Odpovědět

Král Ubu, pardon, Miloš Zeman také nechodil do debat a kam to dotáhl. Stejně tak volební průzkumy a ankety řeknou maximálně to, že takové a makové procento respondentů daného média věnovalo čas odpovědi. Ale teď vážně, už si nebudu dělat legraci z postižených lidí. :-)

Prezident Klaus to jasně pojmenoval - na zemi leží hlasy a je potřeba jim jít naproti a říct si o ně. Volební programy nikdo nečte a příliš složitým problémům voliči stejně nerozumí nebo nemají čas a chuť zkoumat (viz Čapí hnízdo). Vítězství nepolitické politiky a nových hnutí je selhání tradičních politických stran, protože nedělají, co mají. Řečeno slovy - standardní politické strany degenerují jako v ČSSR polibyro ÚV KSČ.

Co přesně je WNL? Pokud je to médium jako Aeronet, Sputnik, Russia Today nebo Parlamentní listy, tak to není pravice.

Pravice je například tohle:
http://www.pavel-kohout.cz/clanky/manifest-extremisty0

80

Odpovědět

Tradiční politické strany (se mi otvírá kudle v kapse jenom z toho obratu) je banda zkorumpovaných hovad. Co chceš zkoumat na Čapím hnízdě?

316

Odpovědět

+JarininA důkazy o korupci by nebyly? Soudruh Zeman mluvil o tom, že půjde vládě po krku, potom o mafiánském kapitalismu, nakonec, že pozavírá tisíce tunelářů z období kuponové privatizace. Většina lidí mu na tu lež před dvaceti lety skočila. Nakonec si šel do tepláků jeden z jeho ministrů - Ivo Svoboda. Nebo věříš tomu, že když zvolíš konzervativního marxistu Okamuru, tak tam přivedeš svěží vítr?

71

Odpovědět

+-HoNY-Přes důkazy jsou tu policajti, mě stačí souvislosti. Soudruh Zeman je mi u p****e, stačí když udrží stolici a dobytky jako Sobotka od křiváren a podrazů, furt lepší než nastrčená figura prostituta.
Nikde ve svém příspěvku nevidím "Zeman".

314

Odpovědět

4:00, nevšimnul jsem si, že by se svoboda slova a svoboda shromažďování musela z ústavy vyhazovat např. kvůli náckům. Stejně tak Evropa netoleruje žádné umírněné a hodné nácky, protože mezi umírněným a otevřeným náckem není rozdíl. Pokud má svoboda vyznání větší váhu, než svobody ostatní, tak dík, ale ne, dík.

43

Odpovědět

+TaanJa si myslím, že je to kvôli tomu, že vieru a ideológiu nehádžu do jedného vreca. Aj keď majú obe množstvo spoločných znakov, predsa ich len od seba oddeľujú, keď aj v ústavách je sloboda viery spomínaná pekne osobitne. Nehovorím, že s tým súhlasím, ale pochopiť sa to dá. Avšak to, že býva spoločnosť občas priveľmi tolerantná voči týmto vlastným (niekedy škodlivým) zákonom náboženských skupín, je naozaj nesporné.

Na druhú stranu, čo sa týka Nemecka, chápem, prečo sa snažia pred svetom vyzerať takými Übertolerantnými, keďže nechcú byť spájaní s ideológiami nie až tak dávno minulými.

Mimochodom, gatestoneinstitute by som ako zdroj informácií radšej nebral.

11

Odpovědět

+RezolutPotom je ale průser, když se ideologie maskuje za náboženství a v Evropě si bere svobodu vyznání jako rukojmí.

Jinak vox a bulvární mirror taky nepovažuju za nějak spolehlivý zdroj informací, stejně jako gatestoneinstitute, prostě jsem vzal pár prvních odkazů, co jsem našel.

00

Odpovědět

+TaanAno, to je problém (reaguju jen na tu první větu) - ale řešení neni zakázat celý vyznání. Normální muslimové jsou taky oběť. Z jedný strany na ně tlačí těch pár radikálních k****? a z druhý strany vystrašená většina obyvatel...

10

Odpovědět

Hele holandskej Okamura. :) Akorat narozdil od naseho je aspon tuzemsky obyvatel...

410

Odpovědět

Aneb jsme tolerantní, dokud nejde o nějakýho zasranýho východního křížence... :D

81

Odpovědět

Už začínam mať týchto európskych trumpov plné zuby. To vždy bola táto radikálna tuposť poskytujúca presne 0 konkrétnych riešení na problémy takto obľúbená, alebo tomu je tak až teraz?

375

Odpovědět

je to tím že otázka islámské migrace (tito říkají raději invaze) do evropy je téma které oslovuje vesnické hospody a ty pak vyjímečně chodí volit přesto že jiným politickým otázkám absolutně nerozumí a zřejmě by se na volby vykašlali úplně, ALE TED MAJI KONCNE JEDNO TEMA jedno tema kteremu rozumi, ISLAND TU NECHCEME ! :-))) nebo islam, no to je fuk, prostě NECHCEME. A zvolíme libovolné pako které říká totéž. Ale přesně jako lubach, také nejsem fanda náboženství, je to tupé tmářství, zvrácená pohádková ideologie která se silou cpe každému, je to cosi špatného, přesto na to malí lidé právo asi jako na to zapálit si cigaretu nebo se večer zliskat tak že je domů musí taxi vozit po kouskách.

266

Odpovědět

+je to tím že ...Není to spíš tím, jak levicově zaměřená vláda EU přistupuje k imigrační krizi? Že kdyby to zvládli nějak normálně, nevznikali by radikální hnutí a lidi by neměli potřebu se radikalizovat? Protože přesně proto tu vznikají abominace jako SPD.

72

Odpovědět

+TaanJe to tím ale kdyby lidi nebyli retardi, tak by si všimli, že úroveň migrace do evropy byla v roce 2017 opět na úrovni roku 2014, takže říkat, že opatření EU byla neúčinná je iluze vyvolaná retardama jako Wilders. Účinná byla, k přijetí nadměrného množství uprchlíků v roce 2015 bylo způsobeno nepřipraveností a byla to pouze jednorázová záležitost, nikoliv dlouhodobý program.

131

Odpovědět

+AutoPodle toho, co pro tebe znamená nadměrné množství, popř. účinná opatření. Jedinců, kteří se nedokážou a ani nechtějí integrovat je totiž jakékoliv množství nadměrné.

12

Odpovědět

+Artia AntsTak logicky budeme přijímat lidi jen z vyspělých zemí... Oh wait, od tama nikdo neutíká, takováhle solidarita je něco pro mě... :D

01

Odpovědět

+je to tím že ...Je to hlavně selhání školství. Základem zastupitelský demokracie jsou informovaní voliči. Bohužel, naše školství funguje už 150 let stejně - člověk se musí našprtat nějaký informace do hlavy, vyklopit je u testu a zapomenout... místo toho by se mělo učit kritický myšlení a vyhledávání a ověřování informací. Pak by bylo pro lidi jako Zeman daleko obtížnější zalhat 14x v jednej debatě a následně vyhrát volby.

40

Odpovědět

+BullOverÚplne súhlasím.

10

Odpovědět

+BullOverHlavně by se lidi jako Drahoš, Zeman nebo Schwarzenberg vůbec nedostali do druhého kola.

01

Odpovědět

pravicový populista :D to je dosť dobré :) Keby povedal, 0% daň pre všetkých a polovičné zníženie vládnych výdajov, potom by sa jednalo o pravicový populizmus :) Na druhej strane tu máme krajne lavicový neokomunizmus predných europskych strán, ktoré hlásajú bezplatné školstvo pre každého, bezplatnú zdravotná starostlivosť prekaždého, minimálna mzda 1000€, prídavky pre nezamestnaných, ale to k***a nieje populizmus?... nie, je to Demokratická progresívna proeuropska strana.... ma pojeb :D to je vtip, čo? :)

2020

Odpovědět

whataboutism ?

128

Odpovědět

Populismus nemusí mít nic společnýho s daněma (nebo penězma obecně). Populismus je prostě slibování toho, co chtěj lidi slyšet, přesto, že je to buď špatný, nebo přímo nemožný. Lidi chtěj slyšet "zakážem islám", tak řve "zakážem islám"... super, ale to je tak všechno. Nejen, že je to hloupost... ono to navíc ani pořádně nejde = je to čistej populismus.
Stejně tak ten kec "bude zase naše"... a čí je teď? Je to naprostej bullshit, kterej jen dobře zní, ale nic neznamená = čistej populismus.

62

Odpovědět

+BullOverZajímavé, že ateismus zakázat jde (např. Saudská Arábie, Libye,..). Možná se od středovýchodních kolegů přece jen máme co učit. Mimochodem s tou tvojí definicí populismu máš pravdu jen napůl, na nabízení "špatného" řešení není nic populistického. Pokud teda nejedeš v nějakém postdemokratickém módu, kde tebou volený zástupce ví líp, co je pro tebe dobré, než ty sám.

00

Odpovědět

+Taan1. Prosil bych nějaký zdroje na ten zákaz křesťanství.
2. Neni "nejde" jako "nejde"... když zajdeš do extrému, tak jde udělat téměř cokoli - to ale neznamená, že si to za stávající situace někdo může dovolit. Samozřejmě, že by to technicky bylo nějak možný a když budeš mít izolovanou diktaturu jako je Severní Korea, tak proč ne... ale poměrně malá demokratická zemička si nic takovýho nemůže dovolit.

00

Odpovědět

+BullOver1) Psal jsem ateismus, nikoliv křesťanství (i když na to se to vztahuje taky), navíc nechápu, co je tak těžkého na tom si do googlu zadat "atheism banned", "christianity banned", popř. "atheist sentenced to death" a kliknout na libovolný odkaz na první stránce, ale tady máš: https://www.reuters.com/article/us-religion-atheists/atheists-face-death-in-13-countries-global-discrimination-study-idUSBRE9B900G20131210
2) Za stávající situace si nikdo nemůže dovolit postavit plot (viz Maďarsko), zavést pobyt jen na víza pro "problémové země", zakázat výstavbu mešit a zrušit islamistické školy, kde jsou děti indoktrinovány k salafismu?

00

Odpovědět

+BullOverTo sa pletieš... ľudia chcú počuť "vyššie platy, zdravotníctvo a školstvo zadarmo" :)
Že je to samo o sebe kompletná neokomunistická p******a, to už nevadí, hlavne že to dobre znie... to je populizmus!

11

Odpovědět

+ehmA? Asi si to nepochopil. Neříkám, že to co jsi ty psal neni populismus. Říkám, že populismus nemusí být jen to, ale i něco jinýho.

10
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK