Kristova hrobka v Japonsku

Jestli jste si mysleli, že Ježíš zemřel v Jeruzalémě a nakonec vstoupil na nebesa, tak se možná mýlíte. Chris se v tomto videu jel podívat na hrobku v Japonsku, kde podle všeho spočívá Ježíš Kristus. Možná vám to změní pohled na to, jak to vlastně tehdy před 2 000 lety bylo. článek, o kterém Chris mluví ve videu   

K čemu doopravdy jsou posilovací strojeCollegeHumor

Přání je otcem myšlenky, a tak se občas stane, že si člověk v dobré víře pořídí stroj pro zlepšení fyzičky, a ten se postupem času promění v něco zcela jiného. Univerzálnost takového zařízení ukazuje následující video, a zdá se, jako by se některým z nás dívalo přímo do bytu...

Bílá místnost

Cody zemřel a objevil se na podivném, prázdném místě. Vyvstává spousta otázek a Cody naštěstí dostane prostor je položit. Další kousek od komediálního dua Chris & Jack, které si dlouholetí návštěvníci našeho webu mohou pamatovat z webseriálu Život na koleji. VYSVĚTLIVKY: Arianna Huffington je dáma v letech, spoluzakladatelka zpravodajského serveru The Huffington Post David Blaine je americký kouzelník a iluzionista Codyho nedopovězená otázka zní: Když v lese spadne strom a nikdo není poblíž, udělá to zvuk?

Časopis Cosmopolitan dokončil výzkumThe Onion

Cosmopolitan je oblíbený časopis pro ženy. Ne všichni však vědí, že se časopis zasloužil o dlouholetý výzkum, který se věnuje především potěšení mužů. S jakými výsledky přichází tento dlouhodobý výzkum se dozvíte v dnešním TodayNow!

Záměny, Comic Con, Kensington a hadí ženaThe Graham Norton Show

Matt Lucas a Colin Farrell se s Grahamem podělí o chvíle, kdy si je fanoušci pletou s jinými herci. Jack Whitehall povypráví o vystoupení v Kensingtonském paláci, a Jeff Golblum se pochlubí svou nadanou manželkou. Poznámka: Gregory Porter je americký zpěvák, skladatel a herec. Získal dvě ceny grammy (2014 a 2017) za nejlpší zpívané jazzové album. Píseň Emily si můžete poslechnout ZDE (v roce 1964 ji napsali Johnny Mandel a Johnny Mercer, zpopularizoval samozřejmě Frank Sinatra). Scéna z filmu Báječní Bakerovi hoši (1989) – Makin' Whoopie.

Pes za dolar a za 10 000 dolarů

Představte si, že se vrátíte z obchodu, kde jste si koupili psa za dolar a psa za 10 000 dolarů. Jaký bude rozdíl v designu a ve funkčnosti? Co zvládne jejich hlasové rozpoznávání? To vše se dozvíte v této parodii.

Blink-182 – Adam's SongHudební klenoty 20. století

V dnešních klenotech se přesuneme až do roku 1999, když vznikla tato píseň kapely Blink-182. Celá píseň má podobu jakéhosi dopisu na rozloučenou a byla inspirována samotou během turné a dopisu na rozloučenou, který si baskytarista přečetl v časopisu pro náctileté.

Vláda by vám mohla spočítat daněAdam všechno pokazí

Daně jsou nepopulární a mnohdy za to může i jejich složitost a nepřehlednost. Ale některé státy to dělají tak, že vám daně spočítá vláda a vy to po ní jen zkontrolujete. Proč tohle nemůže fungovat v USA? Poznámka: U dnešního videa s Thorem ve 4D nastal technický problém a nešlo přehrát. Už se nám to ale podařilo vyřešit a video se tu hned zítra objeví. 

Vítejte na paluběRok ve vesmíru (S01E05)

V pátém díle série Rok ve vesmíru se podíváme, jak probíhá start rakety a její spojení s mezinárodní vesmírnou stanicí. Kromě prohlídky ISS nám Scott názorně předvede, jak to mají astronauti s jídlem. V průběhu dílu se objeví následující postavy, jejichž popisky se nevešly do titulků: Jeffrey Kluger – šéfredaktor časopisu TIME, spoluatuor knihy Appollo 13 Julie Robinson – Vedoucí vědecký pracovník, Mezinárodní vesmírná stanice Scott Stover – ředitel letu, Mezinárodní vesmírná stanice Samantha Cristoforetti – astronautka Evropské vesmírné agentury Poznámky k překladu: systém Kurs – ruský systém pro navigaci a setkávání (více na Wikipedii, pouze anglicky) Poisk - modul ISS válcovitého tvaru, který je vybaven 2 stykovacími uzly (více o modulech ISS např. na kosmo.cz) Houston ACR (Audio Control Room) – má za cíl uchovat audio záznamy NASA o letech do vesmíru.

Zvláštní vzděláváníNeděle s Lubachem

Problematika školství už byla naťuknuta ve videu o salafismu. V tomto díle se na zvláštnosti nizozemského systému základních škol podíváme důkladněji. Informační bonus: Biblebelt (Biblický pás) je označení části Nizozemska, kde stále žije mnoho konzervativních protestantů, kteří se svým přesvědčením liší od jinak tolerantní nizozemské společnosti.  Nijmeegse Vierdaagse (Nijmegenský pochod, International Four Days Marches Nijmegen) je považován za největší několikadenní turistickou akci na světě. Na základě pohlaví a věku jsou účastníci povinni ujít každý den 30, 40 nebo 50 kilometrů.

Co když všichni lidé najednou vyskočí?

Na světě je již přes 7 miliard lidí. Co by se asi stalo, kdybychom všcihni byli na jednom místě a společně vyskočili? Stejnou otázku již řešil pár let nazpět Vsauce v Co kdybychom všichni najednou vyskočili?, ale zde je to pojato trochu jiným způsobem...

ZáplavyLast Week Tonight

Záplavy jsou na celém světě čím dál častější a stejně tomu je i v USA. Velká spousta lidí žije v nebezpečných oblastech, protože jim opravy domu pokrývá pojištění. Proč se nechtějí odstěhovat a jak je možné, že většinu škody zaplatí daňoví poplatníci?

Joey Diaz: Sestra HyacintaStand-up

V dnešním stand-upu se Joey Diaz svěří se zážitky z katolické školy. Vysvětlivky: stocktonská facka je název úderu Nicka Diaze při zápasech UFC (Nick Diaz pochází z města Stockton) guvernér Christie - narážka na obezitu Chrise Christieho, amerického republikána  biřmování je křesťanská iniciační svátost, uvedení do dospělosti CoCo je přezdívka Joeyho Diaze Roberto Clemente byl známý portorický hráč baseballu

Kurz netvůrčího psaní: Dystopie

Chtěli byste napsat knihu, ale máte příliš velký talent? Nedaří se vám umístit do příběhu všechna důležitá klišé a naprosto popřít podstatu žánru? Přesně pro vás je tu Kurz netvůrčího psaní, tentokrát na téma dystopických románů. Povinnost pro všechny hatery Hunger Games! Za tip na kanál děkuji uživateli, který ho vložil asi před půl rokem do diskuze pod nějakým videem. Tvé jméno si již nepamatuji, jsem líný ho hledat, ale zůstaneš navždy v mém srdci.

Adam: Díl prvníOats Studios

Adam je projekt Unity enginu, který jej používal propagaci vlastních služeb. Letos na podzim se v něm rozhodli pokračovat v Oats Studios. Brzy se tedy můžete těšit na pokračování Adamova příběhu.

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)