Nejdrsnější americký šerifLast Week Tonight

Joe Arpaio byl mnohokrát prohlášen za nejdrsnějšího šerifa USA. Ale nedávno byl odsouzen za rasovou diskriminaci a prezident Trump mu hned na to udělil milost. Ale diskriminace není zdaleka jediným problémem, se kterým se kdy potýkal...

Jak vyrobit cider zcela od základu

Sezóna jablek se blíží, a proto Andy s kamarádem Nickem vyráží zjistit, jak vyrobit cider – a to zcela od základu. Na své experimenty používají jak klasické, tak i poměrně netradiční postupy a suroviny. Odkaz na podrobnější postup výroby cideru naleznete zde.

Rapidní nárůst počtu otěhotněníThe Onion

I když nedávný výzkum potvrdil, že počet otěhotnění u dospívajících dívek klesl, v Penningtonu je tomu jinak. Za zvýšený počet otěhotnění může mladík jménem Cody, který se nedávno přištěhoval se svou rodinou z Kanady. Jak město tento problém řeší, se dozvíte v dnešním zpravodajství Onion TV.

Hledáme lovce trendů!

Trávíš celé dny na YouTube, Facebooku nebo 9GAGu a štve tě, že jen prokrastinuješ a neděláš nic produktivního? Pak tu máme práci pro tebe jako stvořenou! Hledáme někoho, kdo žije právě na takových webech a ví, co zrovna frčí – sleduje nejpopulárnější videa, pouští se do nejživějších diskuzí a má spoustu kámóšů. Co by bylo náplní tvé práce? vyhledávat sledovaná a originální YouTube videa a doporučovat je našim překladatelům sledovat a odchytávat aktuální trendy a diskutovaná témata propagovat přeložená videa na Facebooku v patřičných zájmových skupinách, diskuzích, kam tematicky spadají apod. Zaujalo tě to? Tak nám do půlnoci 17. září napiš na mail info@videacesky.cz a splň následující body: 1) Představ se nám. Řekni nám, kolik ti je, jestli studuješ nebo pracuješ, co tě baví a hlavně, jak dlouho už pravidelně navštěvuješ náš web a která videa u nás nejradši sleduješ, ať víme, jak věrný jsi fanoušek. :-) 2) Pošli nám tipy na 3 YouTube pecky. Doporuč nám videa, o kterých si myslíš, že na našem webu sklidí zaručený úspěch, spoustu zhlédnutí a vysoké hodnocení. Každé video navíc popiš několika větami – uveď, proč by stálo za překlad, koho bude bavit, co je na něm skvělého. A hlavně neposílej tipy na videa z kanálů, které už dávno všichni znají (Vsauce, Conan, Norman...). Ta si umíme najít sami. 3) Napiš nám, jak bys video propagoval. Vymysli vtipný popisek, který by mohl naše facebookové fanoušky vybídnout ke zhlédnutí tří tebou vybraných videí, napiš nám, kterými kanály a na jaké zájmové skupiny bys video cílil tak, aby byla jeho sledovanost co nejvyšší. 4) Čekej, až se ti ozveme s verdiktem, jestli tě bereme. Sháníme ideálně nějakého věrného a dlouholetého fanouška našeho webu, který videi žije. Chceme někoho, kdo nám bude dělat dobrou reklamu. Nestojíme o obyčejného spammera, ale někoho, kdo sleduje žhavé diskuze a upozorňuje na námi překládaná videa tam, kde je to adekvátní, kde se k nim dostanou lidé, kteří je ocení. Chceme člověka, který nás bude isnpirovat a objevovat pro nás méně známé YouTube kanály. Zkrátka máš možnost zásadně ovlivnit, jakým směrem se bude náš web v budoucích měsících či letech ubírat. Za to vše ti samozřejmě nabídneme i náležitou odměnu. Staň se součástí našeho týmu!

Rozhovor s tvůrci Zaklínače

Dnes jsem si pro vás připravil takové "kratší" videjko. Prostě proto, že Zaklínač je (nejen má) srdeční záležitost. Tak se pohodlně usaďte a užijte si ho. 0:00 Úvod – představení hostů, prvopočátky CD Projektu. 16:50 Zaklínač – video ze zákulisí, atmosféra prvního dílu, engine od Bioware, první zkušenost z E3, první pokusy získat úvěr, Zaklínač u Baracka Obamy, základy polské ekonomiky – klobásy a vodka, oblíbené úkoly, Marcinovo skandální odhalení. 40:00 Zaklínač 2: Vrahové králů – krátký filmeček, nástrahy podnikání, nářečí a přízvuky různých národů, přechod na vlastní engine, REDkit, design úkolů, rozsah hry, odmítat Triss se nevyplácí, Obří slepice a les dild, oblíbené úkoly. 1:02:20 Zaklínač 3: Divoký hon – video ze zákulisí plné skvělých blbin, otevřený svět, hladomor a klobásy ve Velenu, cibule a drát do každé domácnosti, přízvuky, rozsah jednotlivých her, vousatá Rosa var Attre, jedinečnost soundtracku, niněra, Gwint, Srdce z kamene, O víně a krvi. 1:36:35 Divácké dotazy – Shani, Iorveth, diverzita, Geraltovy vztahy, Gaunter O'Dimm, lokalizace, Pan Twardowski.

Paula Abdul – Rush RushHudební klenoty 20. století

"Rush Rush" pochází z druhého studiového alba Spellbound americké zpěvačky Pauly Abdul. Po svém vydání 2. května 1991 se singl stal hitem a několik týdnů okupoval špičku Billboard chart. Videoklip je předělávkou scén z filmu Rebel bez příčiny, ve kterém Keanu Reeves převzal roli Jamese Deana (Jim) a Abdul roli Natalie Woodové (Judy).

Proč jsou Star Wars lepší než Star TrekCONAN

Na scénu se po dlouhé době vrací Jordan Schlansky. V dnešním netradičním videu budete svědky scénky z generálky natáčení Conanovy show, ve které Jordan vystřihne neuvěřitelný 6minutový monolog na téma Star Wars vs. Star Trek. Conan nestíhal žasnout a věřím, že vy také nebudete chápat...

Recenze na Emoji ve filmu

K tomuto videu je třeba malý úvod. Jack Douglass z kanálu jacksfilms natočil několik velmi sarkastických videí o filmu Emoji ve filmu. Načež se mu ozvalo studio s tím, že je očividně velký fanoušek filmu a nabídli mu vstupenky na světovou premiéru filmu. A Jack se premiéry zúčastnil a nyní se s námi podělí o zážitky z tohoto filmu roku. Poznámka: Vtip s krevetou, která se hodí na Barbie, pochází ze série reklam z 80. let, které měly přilákat více turistů do Austrálie. Paul Hogan na konci jedné reklamy řekne, že přihodí další krevetu na "barbie", což je slangový výraz pro gril.

BoulderingTrénink s Adamem Ondrou

Po úvodním díle série o lezeckém tréninku Adama Ondry (ke zhlédnutí zde) se dnes podíváme na bouldering, což je druh lezení bez jištění ve výškách do několika metrů (boulder = balvan). Ve videu zazní poměrně dost češtiny, nicméně byla by škoda tento díl vynechat. V dalším díle se už můžete těšit na opravdu obtížné tréninkové prvky, kde se ukáže Adamova síla. Pro úplnost opět přidávám malý slovníček pojmů, které Adam zmiňuje: small crimp - nehťák (malý chyt) jug/bucket - madlo (velký chyt) sloper - chyt sklopený směrem dolů side pull - bočák (chyt, který je potřeba uchopit ze strany) undercling - spoďák (chyt, který je potřeba uchopit spodem)

Podvod s krvavými diamanty #2

V první části Podvodu s krvavými diamanty jsme se dozvěděli o společnosti Brilliant Earth, která má prodávat kanadské diamanty, ke kterým však nemá žádné podklady o původu. V druhé části se podíváme na další vývoj a doplníme si pár mezer z prvního dílu.

DronyNeděle s Lubachem

Technika se řítí mílovými kroky vpřed a zákony mnohdy zaostávají. Drony získávají na popularitě, ale ne každého napadne, že jejich používání může být omezeno zákonem. Aby zjistili, co se smí a co už je za čárou, pořídili si v redakci Neděle s Lubachem vlastní dron a vydali se natočit nizozemský parlament. Vyšetřování na sebe nenechalo dlouho čekat a přineslo zajímavé výsledky.

Krycí jménaTableTop

Krycí jména jsou skvělá a jednoduchá komunikační party hra, jedna z mých nejoblíbenějších, ve které se snažíte pomocí správně zvolených nápověd svému týmu sdělit, které z 25 vyložených karet patří agentům vašeho týmu. Autorem je jistě mnoha divákům známý Vlaada Chvátil. Hru si můžete zakoupit například zde. Důležité: Protože do titulků nelze zakomponovat překlad samotných karet, se kterými se hraje, připravil jsem si pro vás překlad alespoň zde. Obrázky si můžete otevřít ve vedlejším okně, případně vytisknout: První hra, druhá hra, třetí hra, třetí hra po změně karty. Vysvětlivky: John Kasich – guvernér státu Ohio, který v republikánských primárkách kandidoval na prezidenta. I přes velice nízké preference se ve volbě držel zuby nehty a stále tvrdil, že může vyhrát. Bobby Fischer – šachový velmistr. Boner – dnes v hovorové angličtině označuje erekci, dříve kiks. Dinklage – Peter Dinklage je známý herec, který hraje jednu z titulních postav v seriálu Hra o trůny. Poznámka k překladu: Při překladu jsem se snažil co nejvěrněji držet toho, co je na kartičkách skutečně napsáno a jaké přesně nápovědy hráči používají, aby se neztráceli ti diváci, kteří se nedívali na překlad herního pole, případně ti, kteří titulky sledují jen občas. U homonym jsem samozřejmě musel vybrat ten z překladů, který je pro hru nejrelevantnější. U třetí hry už to ale moc nešlo. Když se Wil a jeho parta zamotají do výrazů CZECH a CHECK (a toho, že to jsou homofony, tedy slova stejně znějící), bylo to neudržitelné. V této partii tedy došlo k poměrně razantní změně několika slov na herním plánu. Také etuda s potleskem vestoje nedává kdovíjaký smysl, protože čeština bohužel homofony v podobném významu nemá, navíc je česká pravidla v zásadě nepovolují (podle pravidel nemůžete například jako nápovědu použít slovo led/let, aniž byste upřesnili, kterou variantu používáte). Snad vás tento nedostatek překladu neurazí a video si i tak užijete. Díky za pochopení. Jo a Wilova výslovnost slova gif je samozřejmě nesprávná.  

Dynastie a smrtCGP Grey

Toto video je pokračováním videa Pravidla pro vládce. I když budete dodržovat všechna pravidla správného vládce, smrt neošálíte. Ale smrt vládce je něco, co jeho hlavní podporovatelé neradi vidí, protože je to může odstřihnout od moci. Avšak existuje jeden nástroj, který je udrží v klidu, i pokud zemřete.

Cestování s Borisem: EstonskoLife of Boris

Dnes nás nečeká návštěva žádného prosluněného místa. Boris nám totiž představí zemi, ve které mají po celý rok podzimní počasí. Tentokrát bude cestopis zahrnovat i segment o tom, jak si připravit správnou estonskou hostinu.

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)