Jak se testují stavební technologie na největším vibračním stole světaTom Scott

Když chcete stavět budovy, které odolají zemětřesení, je dobré technologii vyzkoušet i v reálném světě, ne jen v simulaci. A přesně za tím účelem vznikl na univerzitě v San Diegu největší vibrační stůl světa. Tom a místní výzkumník Koorosh Lotfizadeh vám v tomto videu ukážou zákulisí přístroje, který dokáže rozhýbat až 2 000 tun materiálu.

Eutanázie dívky, která jen koulí očima a píše SMSThe Onion

Včera jsem přehlédl nachystaný koncept, takže vám dnes zpravodajství od The Onion přinášíme se zpožděním. Omlouvám se a děkuji za pochopení. // BugHer0 Rodiče třináctileté Caitlin Teagart, která od svých dvanácti let nevykazuje žádnou mozkovou aktivitu, se rozhodli přistoupit k ráznému řešení - chtějí, aby jim stát Oregon pro dceru povolil legální eutanázii.

Soudce Romesh – Veganská pečeně, nebo indické kari?

Soudce Romesh (Judge Romesh) je britská komediální show inspirovaná televizními pořady typu Soudkyně Barbary. Na přání diváka vám přinášíme ukázku z jedné epizody, ve které musí Romesh Ranganathan vyřešit spor mezi vlastní manželkou a matkou. Romesh je totiž od roku 2013 vegan a každá z žen k tomu přistupuje trochu jinak…

Fronta 2Epic NPC Man

Když na nějaký úkol potřebujete zabít stejnou postavu jako dalších 50 lidí – a ta postava se objevuje jednou za několik minut – tak je to dost opruz.

Letěl jsem s hejnem hus a vy můžete takyTom Scott

Snahy o navrácení dříve divokých druhů do volné přírody mohou mít nejrůznější podoby. Francouz Christian Moullec například s pomocí ultralehkého letadla učí každý rok novou generaci hus malých bezpečné migrační trasy. Aby na své projekty vybral peníze, nabízí jedinečný zážitek letu uprostřed hejna hus turistům z celého světa.

#7 Oblouky12 principů animace

Další video ze série o principech animace. Všimli jste si, co pohyby živých bytostí odlišuje od pohybů robotů? Mechanicky dokonalé pohyby nahrazujeme kruhovitými pohyby následujícími trajektorii oblouku.

Do téhle jeskyně nesmíte, ale existuje kopieTom Scott

Jeskyně Lascaux ve Francii je proslulá prehistorickými malbami na svých stěnách. Bohužel je turistický ruch téměř zničil. Francouzské úřady se z toho poučily, a když byla v 90. letech objevena jeskyně Chauvet a nádherné prastaré umění v ní, nezpřístupnily ji veřejnosti. Místo toho ji vědci pečlivě změřili a vytvořili velmi věrnou kopii.

Požádejte Alexe neodolatelným způsobem o rukuTaskmaster

Všichni víme, že je Alex neodolatelný. Jak ho ale neodolatelně požádat o ruku? Pokusí se o to Guz Khan, Desiree Burch, Alan Davies, Victoria Coren Mitchell a Morgana Robinson. Poznámky: Manžel Victorie je britský komik David Mitchell. Morgana v originále nemluví o tom, že není pijavice, ale že od ní Alex nechytí „crabs“ – což můžou být krabi i filcky :).