Hledání: ukrajina

Ukradl Michael Buerk popelník z úřadu předsedy vlády?Would I Lie to You?

Lee má v týmu Michaela Buerka a Russella Howarda. U Davida je Danny Baker a Anton du Beke.   Poznámky: Tony Blair byl premiérem v době, kdy se Velká Británie připojila k americké invazi do Iráku (v roce 2003), za což je dlouhodobě kritizován. Arcibiskup Tutu – je jihoafrický anglikánský arcibiskup, který získal Nobelovu cenu míru.

Ukradený den svatého PatrikaCollegeHumor

Po delší době se k vám vracím s touto scénkou od CollegeHumoru. Je to parodie na píseň What's This? z filmu Ukradené Vánoce Tima Burtona. V něm se dozvíme, co se mohlo stát, kdyby Jack Skellington v kouzelném lese zamířil do dveří ve tvaru zeleného trojlístku... P.S.: Člověk, který nazpíval Jacka, není nikdo jiný než Streeter, kterého můžete znát ze seriálu Prank War.  

Hora cukrovinekJednorožec Charlie (S01E01)

Jednorožec Charlie (v originále Charlie The Unicorn) je velice populární video, jež se rychle rozšířilo internetem. Nevím, zda se tak stalo kvůli příšerně otravným jednorožcům, jež se snaží přimět Charlieho, aby s nimi šel na výlet k Hoře cukrovinek, nebo kvůli nečemu jinému. To už nechám na vás. ;-)

Chobotnice krade rybáři krabyBBC Earth

Kdo ze souboje chobotnice velká vs. lovec krabů Steve vyjde jako vítěz? Asi je to zřejmé už z názvu videa, ale přesto se podívejte na to, jak loví jeden z nejzajímavějších mořských živočichů.

Raně křesťanská schizmata: Konstantinovy strastiExtra Credits

Vydáním Ediktu milánského obnovil císař Konstantin práva křesťanů na území své říše, neočekával však, že se objeví spory, které rozpoltí církev. Edikt také vyvolal nečekané otázky. Co s těmi, kteří se ze strachu z pronásledování a smrti odvrátili od víry, a nyní by se chtěli vrátit? Kdo byli donatisté, kdo byli ariáni, a jak ohrožovali jednotu křesťanské církve? A jak s tím souvisí podstata Nejsvětější Trojice?

Britské muzeum plné ukradených artefaktůVox

Největší historické muzeum na světě má největší sbírku ukradených artefaktů z celého světa. V současnosti se začínají ozývat dotčené státy a usilují o návrat kulturních památek do zemí původu. Jak se k tomu ale staví samotné Britské muzeum? Dozvíte se v dnešním videu od Voxu. Portlandova váza je římská váza, která se datuje do roku 1 až 25 př. n. l., ale její původ je nejasný. Muzeu ji věnoval roku 1810 vévoda z Portlandu, William Cavendish-Bentinck. Sporné artefakty zmíněné ve videu: Parthenónské mramory pochází z období mezi lety 447–448 př. n. l. z athénského Parthenónu a na začátku 19. století je odvezl tehdejší britský velvyslanec v Cařihradu, hrabě Thomas Bruce z Elginu (říká se jim také Elginovy mramory). Řecko dlouhodobě usiluje o jejich návrat. Mramory Amaravati jsou rozsáhlou sbírkou indických reliéfů zobrazujících indické lidové příběhy. Britské muzeum vlastní 120 kusů. Štít Gweagalů, vojenský štít domorodého bojovníka v Austrálii, který jej upustil poté, co byl v roce 1770 postřelen do nohy. Jeho následníci usilují od roku 2016 o jeho vrácení. Napomínací svitky pochází z Číny pravděpodobně z 5. až 8. století a ilustrují báseň, která uděluje rady ženám u císařského soudu. Svitky byly prodány muzeu důstojníkem britské indické armády, který se jich zmocnil během Boxerského povstání roku 1899.

18 songů, které vykrádají jiné hity

Možná se vám už stalo, že jste v rádiu zaslechli písníčku, dostali jste radost, že slyšíte svůj oblíbený hit, ale po pár vteřinách s hrůzou zjistíte, že to je nová písnička nějaké moderní popové star, která váš roky starý oblíbený song jen sprostě vykrádá. Nebo to s tím vykrádáním není tak jednoduché? Kde končí inspirace a začíná plagiát? Na to se snaží ve videu odpovídat David Bennett. Na mnohých příkladech ukazuje, v čem si jsou jednotlivé písně podobné, v čem se naopak liší a v čem i píseň ovlivněná jinou může být originální. A vy se s námi nezapomeňte podělit v komentářích o písně, které podezíráte z vykrádání jiných, a také o váš názor na celou problematiku – měli by umělci být za každou cenu originální, nebo je normální a v pořádku brát inspiraci od jiných? Poznámky: cover – nová verze již dříve nahrané skladby sampl – část cizí hudební skladby zakomponovaná do skladby vlastní riff – krátká melodie nebo motiv, který se během písně opakuje

Všechny filmy Quentina TarantinaUpřímné trailery

Co mají všechny Tarantinovy filmy společného a co se pravidelně objevuje v každém z nich? Upřímná epizoda Upřímných trailerů nám tentokrát o jeho filmech ukáže i něco, co jsme ne všichni věděli. Poznámka: Věta Silly Rabbit, Trix are for kids (Ty hlupáčku, Trix jsou pro děcka) je z reklamy na cereálie Trix.

Hlas Kraje 5

Jak všichni fanoušci vědí, blíží se premiéra třetího filmu ze série Hunger Games. Tvůrci filmů, společně s Googlem a známými YouTubery jako upoutávku natočili sérii s názvem Capitol TV - District Voices. Jednotlivé kraje v krátkých reportážích předvedou, čím přispívají Kapitolu a rozkvětu Panemu. Jako zástupce Kraje 5 byl vybrán Derek Muller z kanálu Veritasium, kterého už dobře znáte. Tentokrát nám poví něco o tom, jak vytvořit elektřinu jen s pomocí padající vody.

Hlas Kraje 9

Jak všichni fanoušci vědí, blíží se premiéra třetího filmu ze série Hunger Games. Tvůrci filmů, společně s Googlem a známými YouTubery jako upoutávku natočili sérii s názvem Capitol TV - District Voices. Jednotlivé kraje v krátkých reportážích předvedou, čím přispívají Kapitolu a rozkvětu Panemu. Jako zástupci Kraje 9 byli vybráni Jimmy a Ashley z kanálu Feast Of Fiction. Upečte si společně s nimi koláčky podle rodinného receptu Peety Mellarka. Kdo z vás ve videu odhalí skutečnost, že dvojice pekařů není vůči Kapitolu tak loajální, jak by se mohlo na první pohled zdát? ;) V dalších dílech ze série účinkují Veritasium, iJustine, ThreadBanger a fightTIPS. Do komentářů můžete napsat, koho byste rádi viděli příště.

Rakety z cukru

Napadlo vás někdy, že si můžete vyrobit svůj vlastní raketový motor z obyčejného cukru? Jak uvidíte v tomto videu, jde to, ale bude třeba i dalších přísad. Avšak výsledek za to opravdu stojí.

George R. R. Martin prokrastinuje

Autor Hry o trůny George R. R. Martin si s psaním dává hodně načas a bývá díky tomu fanoušky často kritizován. V tomto komediální skeči z kanálu Mint Comedy se dozvíte, jak je to doopravdy.

Herní trailery: co se jinam nevešlo

V předchozích dnech jsme vás v souvislosti s herní výstavou E3 2019 seznámili s nejzajímavějšími herními tituly pro nadcházející sezónu. Dnes se zaměříme na významné aktuální trailery, kterým jsme dosud nevěnovali pozornost. Ačkoliv se v rámci výstavy E3 většina mediálního i diváckého zájmu soustředila na již dříve představený Cyberpunk 2077, za jeho přímou konkurenci lze považovat pokračování Watch Dogs s podtitulem Legion. První díl vyšel v roce 2014, a ačkoliv v době vydání zcela nenaplnil astronomicky vysoká očekávání hráčů, bezesporu šlo o inovativní a kvalitně zpracovaný počin. Trailer na nový díl slibuje mimo jiné rozšíření o zcela nové prostředí futuristického Londýna a týmovou variabilitu. Trailer pro Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint byl představen již před samotnou výstavou E3. Jde o zavedenou akční herní sérii s kořeny sahajícími až do roku 2001 a nejnovější díl zaujal širší veřejnost především angažováním populárního Jona Bernthala v roli hlavního padoucha. Závěrem se podíváme na Marvel’s Avengers - 'A-Day'. Akční adventura z nesmírně populárního prostředí komiksových Avengers nabídne hráči kontrolu nad oblíbenými hrdiny, včetně různorodosti jejich rozličných schopností. Tvůrci se také oprostili od filmového univerza a jednotlivé postavy díky tomu získaly zcela nové tváře i hlasy. Která hra vás zaujala nejvíce? Je nějaký trailer, který v našem výběru postrádáte?

Epická žranice – Cukrová chata

Taky máte pocit, že každá epizoda Epické žranice je čím dál šílenější? No tak tentokrát vás rozhodně nezklamu, protože se vydáme do rodiště samotného Svalovce s brýlemi a poznáme jeho rodinu a společně si něco ukuchtí.

Conan a Elijah Wood hrají Final Fantasy XVCONAN

V nejnovější epizodě Clueless Gamera se Conan spolu s hvězdným hostem Elijahem Woodem podívá na zoubek RPG hře Final Fantasy XV. A pokud jste ho někdy v minulosti podezřívali, že dostává zaplaceno za to, aby recenzovanou hru vychválil do nebes, dnes vás vyvede z omylu. Na nejnovějším dílu kultovní klasiky totiž nenechá nit suchou.

Joan Collins o Franku Sinatrovi u GrahamaThe Graham Norton Show

Joan Collins mnozí z vás znají jako potvoru Alexis z americké televizní mýdlové opery Dynastie. Ač na svůj věk nevypadá, zažila zlatou éru Hollywoodu a svěří nám zážitek s Frankem Sinatrou. Poznámka: Linda Evans je rovněž herečka, která v Dynastii ztvárnila protipól Alexis, hodnou Crystal.